Snili jste někdy o dokonale čisté kosmetice?

Články

Úvod Články

Co je atopický ekzém a jak se projevuje?

Atopický ekzém je kožní zánět, většinou alergického původu celý článek

Akné: Potrápit může i v dospělosti

Až 85 % mladých lidí do 25 trápí akné. Nevzhledné pupínky ale mohou potrápit i dospělé. Akné ja zánětlivý proces, který probíhá v ucpaném vývodu mazové žlázky.

 

Nejznámější bakterií, která způsobuje akné je Propionibacterium acnes. Na přítomnost cizího návštěvníka reaguje imunitní systém zánětlivou reakcí – bolavým, zarudlým a hnisavým uhříkem.

 

Hlavními důvody pro tvorbu akné jsou: hormonální nestabilita, špatná výživa a nesprávná péče o pleť. Zarudlá pleť trápí nejen dospívající mládež, ale setkávají se s ním i dospělé ženy v průběhu menstruačního cyklu i v těhotenství, kdy dochází k hormonálním výkyvům.

 

Vhodnou prevencí je dostatečná péče o pleť – ideálně dvakrát denně. Do svého jídelníčku zařaďte jídlo bohaté na zinek a jód. Chybět by neměly luštěniny, ryby a zelenina. Naopak vynechejte konzumaci alkoholu, mastných jídel a přemíru cukrů. Velkým nepřítelem zdravé pleti je i stres, který způsobuje nadměrnou produkci kožního mazu.

Přípravky pro čištění pleti najdete ZDE >>

Lupénka a její léčba

Lupénka je chronické kožní onemocnění. Jinak se jí také říká psoriáza – od slova „psora“ neboli odlupování, škrábání. Částečně patří ke geneticky dědičným chorobám.

Projevuje se viditelnou poruchou kůže, která se nedá zcela vyléčit.

 

Lupénka se stává civilizační chorobou. Odlupování pokožky je sedmkrát rychlejší než u zdravé pokožky. Objevuje se mezi desátým a třicátým rokem života, ale může začít kdykoliv.

 

Kůže je červená. Ložiska jsou ohraničená se šupinkami kůže. Některé formy lupénky jsou až hnisavé a bolestivé s odlišnými místy výskytu. Příčina vzniku není zcela jasná. Vytvoří se kožní zánět, kožní buňky se rychle zmnoží, rostou a nedokonale rohovějí. Silným faktorem bývají podněty jako stres, alkohol, nízké teploty, spálení sluncem, suchý vzduch a poraněná kůže.

 

Pacientům jsou podávány léky i kožní mastičky. Důležitá je i prevence. Doporučuje se dodržovat zdravý životní styl, zajistit správnou vlhkost vzduchu a dostatečný příjem tekutin. V každém případě by měl každý pacient dodržovat šetrnou hygienu a používat správné kosmetické přípravky.

Vhodné kosmetické přípravky na tu nejcitlivější pleť můžete zakoupit ZDE >>

 

 

 

Copyright 2013 - 2022 © www.dermatherm.cz